Kto założył Ruch Wspólna Polska w 2020 roku

Założycielem Ruchu Wspólna Polska był Rafał Trzaskowski, Prezydent Warszawy i były główny kandydat w wyborach prezydenckich w Polsce w 2020 roku. Trzaskowski ogłosił powstanie tego ruchu w październiku 2020 roku. Inicjatywa ta została przedstawiona jako ruch związany z demokracją bezpośrednią, mający na celu zgromadzenie obywateli wokół wspólnych wartości i celów, różniących się od tych reprezentowanych przez istniejące partie polityczne.

Obecnie serwis Ruchwspolnapolska.pl – NIE MA NIC WSPÓLNEGO z POPRZEDNIM PROJEKTEM.

DOMENA Ruchwspolnapolska.pl została legalnie kupiona i powstał nowy portal informacyjny.

Rafał Trzaskowski założyciel Ruchu Wspólna Polska

Rafał Trzaskowski, jako założyciel Ruchu Wspólna Polska, zdaje się mieć na celu stworzenie platformy umożliwiającej obywatelom aktywne uczestnictwo w życiu politycznym i samorządowym. Nazwa „Nowa Solidarność”, będąca alternatywną nazwą ruchu, sugeruje nawiązanie do historycznej Solidarności i ducha społecznego zaangażowania oraz współpracy.

Czytaj więcej: Czy jest Ruch Wspólna Polska?

Podczas ogłoszenia powstania ruchu, Trzaskowski zwrócił uwagę na znaczenie samorządności i demokracji bezpośredniej, które mogą być kluczowymi wartościami promowanymi przez Ruch Wspólna Polska. Dodatkowo, ruch ten zdaje się nie być skierowany przeciwko istniejącym strukturom politycznym, takim jak Platforma Obywatelska, ale raczej ma stanowić uzupełnienie szerokiego ruchu opozycyjnego, skupiając się na samorządowym segmencie polityki​​.

Ruch Wspólna Polska, będąc nową inicjatywą na scenie politycznej Polski, może przyczynić się do zwiększenia zaangażowania obywatelskiego i oferować alternatywne podejście do istniejących wyzwań politycznych i społecznych.

Mariusz

Jestem założycielem i główną siłą napędową projektu RuchWspolnaPolska.pl. Pełniąc rolę CEO, nie tylko nadzoruję strategiczne kierunki rozwoju serwisu, ale także aktywnie angażuję się w tworzenie treści. Moja pasja do dzielenia się informacjami i aktualnościami z kraju przekłada się na angażujące i rzetelne artykuły, które piszę dla naszych czytelników. Dla mnie najważniejsze jest, aby RuchWspolnaPolska.pl był miejscem rzetelnej informacji i otwartej dyskusji na tematy ważne dla Polski. Moja wizja i zaangażowanie sprawiają, że codziennie dążę do tego, aby serwis był coraz lepszy i bardziej wartościowy dla naszej społeczności.

https://ruchwspolnapolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *