Ministerstwo Finansów wpisało KeyDrop do rejestru nielegalnych stron

Popularna strona KeyDrop została wzięta pod lupę Ministerstwa Finansów. Wynikiem jest wpisanie jej na listę nielegalnych stron hazardowych. Przez ostatnie lata KeyDrop promowali najwięksi polscy twórcy internetowi. Był to też jeden z kluczowych sponsorów FAME MMA.

Dlaczego KeyDrop budzi tyle kontrowersji?

Już od samego pojawienia się strony KeyDrop wzbudzała sporo kontrowersji i dzieliła społeczeństwo graczy. Z jednej strony mówiono, że jest ona praktycznie taka sama jak inne witryny hazardowe i że każdy może promować tę witrynę, na której najmłodsi mogą zakładać konta i uprawiać hazard. Z drugiej strony znalazły się osoby, które oczywiście potwierdzały, że jest to strona hazardowa, ale nie jest zabroniona i funkcjonuje legalnie. 

Czytaj więcej: Ile kosztuje bitcoin? – Czynniki wpływające na cenę

Reklamy na KeyDrop przynoszą milionowe zyski

Dane szacunkowe mówią o kilkuset milionach dolarów rocznie wydanych na lootbooxy. Są to kwoty niebagatelne, a reklamy trafiają do najmłodszych. Właściciel FaZe przyznał parę lat temu, że zyski ze strony z ruletką do CS:GO wynosiły dziennie 200 tysięcy dolarów. Jest bardzo prawdopodobne, że także twórcy KeyDropa mieli zyski na podobnym poziomie. Jednak, by dojść do takiego pułapu, trzeba pokusić się o niemoralne i kontrowersyjne reklamy. 

Zobacz również: YouTuber – ile zarabia? – Ile można zarobić na YouTube w Polsce i na Świecie?

Po wybuchu afery Pandora Gate reputacja KeyDrop znacznie spadła. Pojawiają się też spekulacje, że już niedługo Ministerstwo Finansów będzie dokładnie przyglądać się największym polskim streamerom, którzy promowali witrynę. Mogą mieć oni spore problemy, ale jak to będzie, to się przekonamy. Streamerzy zachwalali KeyDrop jako stronę, na której można szybko zarobić. Przekonywali oni w swoich filmach, że na koncie mają ogromne wygrane, a nieświadome osoby wchodziły i wpłacały swoje oszczędności. Oczywiście większość przypadków kończyła się zerowym zyskiem. 

Warto wiedzieć: Co dalej z Nikitą i Magicalem? Powrót pary pod zasięgi?

Ministerstwo Finansów wpisało KeyDrop na listę stron zakazanych

Od sierpnia Ministerstwo Finansów bacznie śledziło poczynania witryny i od 20 listopada 2023 KeyDrop jest wpisana na listę zakazanych witryn. Od teraz działalność KeyDropu jest nielegalna, a promocja tej strony będzie surowo karana. 

Marcel

Specjalizuje się w tworzeniu newsów związanych z polskimi influencerami, analizując ich działania, wpływ na media społecznościowe oraz ich wkład w kulturę popularną. Wykorzystuje swoje umiejętności pisarskie do przekazywania czytelnikom jasnych, rzetelnych i aktualnych informacji o działaniach polskich influencerów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *