Wszyscy jesteśmy niestety ofiarami chaotycznych działań rządu podejmowanych w związku z pandemią koronawirusa. Zła organizacja pracy szpitali, problemy z testami, brak sensownej strategii szczepień – to tylko kilka z problemów, które nas wszystkich dotykają. 

 

Dlatego w listopadzie jako działający i współpracujący z RWP samorządowcy spotkaliśmy się z Premierem, by wskazać mu szereg działań w obszarze ochrony zdrowia, które rząd powinien natychmiast podjąć. Zaapelowaliśmy między innymi o:

 

 

Widząc, że rząd nie potrafi przedstawić odpowiedniej strategii szczepień, postanowiliśmy w tej najważniejszej obecnie sprawie działać. sami. Nasi działacze nawiązali współpracę z ekspertami skupionymi wokół Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health oraz z prezydentami i burmistrzami miast współpracującymi w ramach Bloomberg Harvard City Leadership Initiative. Na bazie ich wiedzy i własnych doświadczeń przygotowaliśmy własne rekomendacje dotyczące programu szczepień oraz odnieśliśmy się do rządowej, bardzo słabej propozycji dotyczącej dystrybucji szczepionki. Niestety rząd ani nie skorzystał z naszych propozycji ani nie poprawił programu.