Aquaparki Polska - top lista najciekawszych obiektów
  • 5 listopada, 2023
  • Mariusz
  • 0

Bez względu na porę roku chęć skorzystania z kąpieli wodnych umożliwiają nam parki wodne, które przyciągają rzesze miłośników i zwolenników relaksu oraz świetnej zabawy. W ostatnim okresie w Polsce powstało sporo aquaparków, które swoją wielkością i atrakcjami w niczym nie ustępują europejskim. Aquaparki na ogół rozmieszczone są w pobliżu wielkich aglomeracji. Wybierając się na zwiedzanie różnych regionów, warto uatrakcyjnić pobyt poprzez błogie chwile relaksu w wodzie. Zatem podpowiadamy, w jakich okolicach znajdują się najciekawsze tego typu obiekty.

Aquapark Kraków

Kryty obiekt przyciąga niezliczonymi atrakcjami. A to za sprawą głównie 10 zjeżdżalni. Najdłuższa z nich mierzy ponad 200 metrów. Trzy baseny z dodatkowym wyposażeniem w hydromasaże oraz wirujące przeciwprądy zyskują zwolenników nie tylko wśród dzieci i młodzieży. Takie działania wodne wpływają rewelacyjnie na poprawienie kondycji fizycznej osób w różnym przedziale wiekowym. Dla nieco odważniejszych amatorów kąpieli wodnych basen z morskimi falami będzie z pewnością nie lada gratką. Aquapark zyskał rozgłos dzięki fontannie w kształcie smoka wawelskiego. Woda na terenie całego obiektu jest oczyszczana wyłącznie ozonem. Dzięki temu wyeliminowano zapach chloru.

Czytaj więcej: Ile kosztuje bilet do Disneylandu w Paryżu?

Aquapark Suntago Wodny Świat

Aquapark zaliczany jest do najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie. Powstał w okolicach Mszczonowa, około 40 km od Warszawy. Na szczególną uwagę obok najnowocześniejszych zjeżdżali, zasługują łaźnie i baseny termalne. Ze względu na wytworzony iście tropikalny klimat posadzono prawdziwe palmy i rośliny, które tworzą niepowtarzalną atmosferę. Należy nadmienić, że park wodny dysponuje własną bazą noclegową w postaci domków modułowych.

Zobacz również: Ile kosztuje drwal w McDonaldzie w 2023 roku?

Aquapark Reda

Zgodnie z oceną odwiedzających jest to jeden z najciekawszych parków wodnych. Niesamowitą atrakcję stanowi oceanarium. Pływają w nim rekiny sprowadzone z dawnego Cejlonu. Niezwykłą gratkę stanowi również zjeżdżalnia obrotowa, która w trakcie korzystania z niej sprawia wrażenie zaprzestania działania grawitacji.

Warto wiedzieć: Ile kosztuje Disney + – Aktualne cenny w Polsce

Pozostałe kryte obiekty wodne

Bez wątpienia ogromną popularnością nad morzem cieszy się Aquapark Sopot usytuowany niedaleko plaży. Zimne wody Bałtyku sprawiają, że nawet latem odwiedzany jest przez mnóstwo osób. Główną atrakcją jest dzika rzeka wynosząca ponad 70 metrów długości. Z kolei na Podhalu na uwagę zasługuje Aquapark Białka Tatrzańska. Jest to połączenie parku wodnego z prozdrowotnym działaniem wód termalnych.

Mariusz

Jestem założycielem i główną siłą napędową projektu RuchWspolnaPolska.pl. Pełniąc rolę CEO, nie tylko nadzoruję strategiczne kierunki rozwoju serwisu, ale także aktywnie angażuję się w tworzenie treści. Moja pasja do dzielenia się informacjami i aktualnościami z kraju przekłada się na angażujące i rzetelne artykuły, które piszę dla naszych czytelników. Dla mnie najważniejsze jest, aby RuchWspolnaPolska.pl był miejscem rzetelnej informacji i otwartej dyskusji na tematy ważne dla Polski. Moja wizja i zaangażowanie sprawiają, że codziennie dążę do tego, aby serwis był coraz lepszy i bardziej wartościowy dla naszej społeczności.

https://ruchwspolnapolska.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *