Pseudo wyrok Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej w sprawie aborcji poruszył całą Polskę. Dla nas jedno jest jasne: nie ograniczać praw kobiet! Nie można narażać kobiet na utratę zdrowia i życia. Nie wolno kobiet zmuszać do heroizmu. 

Nie można wchodzić z butami w cudze i tak trudne wybory, ważące o całym życiu nie tylko kobiet, ale i ich rodzin. Dlatego zarówno Ruch jak i samorządowcy zajęliśmy w tej sprawie bardzo jasne stanowisko. Wspólne wyraziliśmy solidarność z kobietami strajkującymi na ulicach miast. Wystosowaliśmy też apel do Policji ostrzegający ją przed eskalacją działań podczas protestów. Nie możemy dopuścić, by Policja gazowała i używała innego rodzaju przemocy wobec uczestniczek i uczestników pokojowych demonstracji. Dlatego przedstawiliśmy listę konkretnych zasad i standardów działań, które Policja powinna przestrzegać chroniąc uczestników manifestacji i poinformowaliśmy ją, że w przypadku kontynuacji przez nią tego rodzaju postępowania, odstąpimy od jej współfinansowania.

Wraz z moją rodziną wziąłem udział w kilku demonstracjach, by osobiście nadzorować bezpieczeństwo jej uczestników. I zapewniam Was – nie odpuścimy. Kiedy tylko zyskamy większość w Sejmie, natychmiast przystąpimy do działań mających na celu odwrócenie niszczących kobiety i ich rodziny działań PiS.