Zawsze wierzyłem w to, że zmianę robi się oddolnie. Dlatego zawsze dobrze czułem się na pierwszej linii frontu, w samorządzie. Samorząd jest blisko nas – obywateli i obywatelek i  jest najlepszą drogą do budowania silnej Polski. To tutaj, w społecznościach lokalnych, jest prawdziwa siła i mnóstwo pomysłów do wprowadzania sensownych i potrzebnych ludziom rozwiązań.

 

Dlatego prace w ramach Ruchu Wspólna Polska rozpoczęliśmy od integracji środowiska samorządowców.

 

Dlatego nawiązaliśmy współpracę z już istniejącymi podmiotami – Unią Metropolii Polskich, Stowarzyszeniem TAK! Samorządy dla Polski i Związkiem Miast Polskich. 

 

Niczego nie jestem bardziej pewny jak tego, że jeśli w Polsce ktoś może zainicjować zmianę, to są to właśnie liderzy samorządowi. To ludzie, którzy mają doświadczenie w pracy z ludźmi, realizują ambitne zadania, na co dzień zmieniają otaczającą nas rzeczywistość. Samorządy stanowią dziś też bastion wolności i niezależności. To miejsca nowych idei i pomysłów, które pokazują, czym jest prawdziwa demokracja – pracą wspólnie z ludźmi, czerpaniem od nich inspiracji i osiąganiem zamierzonych celów.

 

Niestety, w ostatnich latach samorząd jest nieustannie atakowany przez państwo PiS. Dlatego budowę RWP zaczynamy od działania w terenie. W grudniu zakończyliśmy proces powoływania pełnomocników regionalnych, którzy odpowiedzialni będą za budowę naszych struktur.